אודות אמריקה

החלום של אמריקה - גדולה מהחיים, צבעונית, מלאת חיים, מוזיקה, טעמים ושפע – הוא העומד מאחורי הקמתו של המיזם החדש ויוצא הדופן AMERICA, שנפתח בבית ציוני אמריקה שבלב תל אביב. מסעדת אמריקה מגישה לא רק מטבח יוצא דופן אלא גם חווית בילוי לא שגרתית בלא פחות מארבעה אזורים שונים שלכל אחד אופי וייחוד משלו - מסעדת אוכל נשמה עם הופעות מוזיקה חיה מדי יום, בר אמריקאי, בית קפה אורבני ודוכן אוכל רחוב מקסיקני תוסס. כל אחד מהם שואב את השראתו מהתרבות האמריקאית ששורשיה ברחובות הארלם, ברוקלין, ניו אורלינס ומקסיקו.

 

מאחורי הקמת AMERICA עומדים המסעדן הוותיק צביקי עשת ובנו אורי עשת שהתחקו בשנים האחרונות אחר תרבות האוכל האמריקאית. עבור השניים מדובר בהגשמת חלום משותף לשני דורות שהתאהבו כל אחד בתקופתו בקסם, בסגנון, באנרגיות, בטעמים וברוח המיוחדת והרב תרבותית של שכונות ניו יורק ובשפע ההשפעות הקולינריות שזרמו אליה בדורות האחרונים, ואותם הם מביאים לפרויקט הססגוני שיצרו. לשניים הצטרף השף אליאב גולדברג, אשר יחד עם עשת חולש כיום על ארבעת בתי האוכל במתחם גרינברג הממוקם באזורי ח"ן בעיר תל- אביב.

המיקום שנבחר להגשמת החלום האמריקאי הינו בית ציוני אמריקה אשר הוקם בשנות ה-50 של המאה הקודמת על ידי תורמים אמריקאים ותיפקד כבית התרבות לדוברי האנגלית בעיר תל-אביב. בעזרת האדריכל דן טרוים זכה המבנה לחיים חדשים ובהשקעה יוצאת דופן מציג שוב פנים חדשות ועדכניות לתרבות האמריקאית. השטח רחב הידיים של כ- 1200 מטר בתוך ומחוץ ל- AMERICA כולל בין היתר חללים פנימיים, גן וחצר פתוחה הפונה לרחוב אבן גבירול, חולק למספר אזורים המציעים כל אחד חווית בילוי, תפריט ורוח שונה. כל אחד מן האזורים שואב את השראתו מאלמנטים שונים בתרבות הפופולרית האורבנית בת זמננו – מהדיינרים הוותיקים ומוסדות אוכל הנשמה של המאה שעברה ועד לדוכני אוכל הרחוב ומסעדות האינדי הטרנדיות. כל זאת דרך שלל השפעות והתייחסויות לאלמנטים אמריקאים תרבותיים הבאים לידי ביטוי בעיצובם ובשילוב חסר תקדים בהיקפו של אמנות רחוב ואלמנטים אותנטיים שיובאו לארץ במיוחד.